Mana Whenua

Tumuaki / Principal
Susanne Simmons-Kopa
tumuaki@whakawatea.school.nz 
Tumuaki, Kaitātaki Kia Tipu Kaitātaki, Kaitātaki

Senior Management
Jalna Simmons  Tumuaki Tuarua
Jalna.Simmons@whakawatea.school.nz
AK 8, Tumuaki Tuarua, Kaitātaki Pāngarau, Kaitātki SNR Pedagogy

Natasha Ormond
Natasha.Ormond@whakawatea.school.nz  AK 1, Tumuaki Tuatoru, Kaitātaki Hangarau, Kaitātki JNR Pedagogy

Kirsten Burke
admin@whakawatea.school.nz 
Kaiwhakahaere, Kaiwhakarite, Kaitātaki Tari, PB4L

Lynda Priestley
Lynda.Priestley@whakawatea.school.nz AK 6, Kaitātaki Te Reo Matatini

Rangiamohia Brown Rangiamohia.Brown@whakawatea.school.nz AK 7, Kaitātaki Te Reo Māori, EOTC, H & S



Teaching Staff

Ihipera McLean 
ihipera.mclean@whakawatea.school.nz 
Kaiako AK 5, Kaitātaki Tikanga-ā-iwi, PB4L

Petalla Kapua 
petalla.kapua@whakawatea.school.nz  
Kaiako - AK 2, Kaitātaki Ngā Toi

Rangiaho Leevey
rangiaho.leevey@whakawatea.school.nz 

Kaiako AK 4, Kaitātaki Pūtaiao

Hinemoa Tumahai
hinemoa.tumahai@whakawatea.school.nz 

Kaiako AK 3, Kaitātaki Te Āhua o te Kura

Support Staff    

Kayla Kilgour
tari@whakawatea.school.nz  
Kaitaupaepae, Kaiāwhina Tari

Whetūmārama Simmons-Kopa
whetu.simmons-kopa@whakawatea.school.nz 
Kaiawhina Akomanga